Studiegids » Sportverenigingen » N.S.R.V. Phocas in Nijmegen

N.S.R.V. Phocas in Nijmegen

De Nijmeegse Studenten Roeivereniging Phocas is de perfecte combinatie tussen sport en studentenleven. Roeien is een echte studentensport, daarom hoef je om lid te worden ook geen roeiervaring te hebben, in het eerste jaar leer je de basics van het roeien, binnen vier jaar kun je in de top van Nederland meedoen en binnen acht jaar kun je naar de Olympische Spelen! Daarnaast heeft Phocas nog zo veel meer te bieden. Je hebt oneindige mogelijkheden om je te ontwikkelen, bijvoorbeeld door commissiewerk of door een bestuursjaar te doen. Bij Phocas ontmoet je mensen van een andere studie en maak je vrienden voor het leven!

Informatie over N.S.R.V. Phocas

Hieronder vind je de informatie die wij hebben gekregen van het bestuur van N.S.R.V. Phocas. Mocht je vragen hebben over onderstaande informatie, of zie je dat bepaalde informatie niet meer klopt, horen wij dat graag in de reacties onderaan de pagina

Naam vereniging:N.S.R.V. Phocas
Activiteiten:Roeien
Aantal leden / teams:580
Datum opgericht:1 mei 1947
Plaatsnaam:Nijmegen
Website:website

Geschiedenis van de vereniging

Kort na de Tweede Wereldoorlog kwam in Nijmegen het Universitaire studentenleven geleidelijk weer op gang. Iedereen zat vol plannen voor de toekomst en bij de pas ingestelde Nijmeegse Studenten Sportcommissie – een onderdeel van het Corps – leefde het verlangen om nu ook in Nijmegen een roeivereniging op te richten, wat als onmisbaar attribuut werd beschouwd voor het streven van het NSC naar opname in de rij van erkende Nederlandse Studenten Corpora. Dé stuwende kracht achter de jonge N.S.R.V. was echter B.G.M. (Dick) van Ogtrop, moderator (geestelijk adviseur) van het N.S.C. Van Ogtrop – meestal Père van Ogtrop of kortweg de Père genoemd – had nog vele relaties binnen de roeiwereld en in het bijzonder met de roeivereniging van het Amsterdams Studenten Corps, de A.S.R. Nereus. In 1947 werd er na de oprichting een prijsvraag uitgeschreven voor de naamgeving van de vereniging. Het was een gegeven dat vrijwel alle klassieke namen, zoals Nereus, Triton en Aegir al door oudere studentenroeiverenigingen in gebruik waren. Uiteindelijk is in december 1947 de inzending van Godfried Hermesdorf, de commissaris materiaal van het eerste bestuur, door de jury uitverkozen: Phocas. De naam komt van Sint Phocas, die in de eerste eeuw na Christus leefde in Sinope, een plaats gelegen in het noorden van het huidige Turkije, aan de zuidkust van de Zwarte Zee. Interesse in meer geschiedenis? Bekijk onze website: https://phocasnijmegen.nl/vereniging/historie/

Doel van de vereniging

Onze missie is het bevorderen van de roeisport onder studenten in Nijmegen.

Verbonden aan

De N.S.R.V. Phocas kent 9 verticalen. Deze verticalen, ook wel disputen genoemd, zijn op zichzelf ook verenigingen en zijn allen aangesloten bij de roeivereniging. Het eerste verticaal Heerendispuut Victoria Incorporata (VIC) is opgericht in 1994. Daarna zijn de volgende verticalen opgericht: Heeren Roeigenootschap Achelous (2001), Dames Roeigezelschap Chimaera (2002), Dameschdispuut Hard Roeien en Meer (2003), Dames Roei Dispuut Emmeken (2004), Heeren Roei Dispuut Elias (2012), Dames Roeigenootschap B.E.E.R. (2015), Heeren Roeigenootschap Legio X Equestris (2015) en Heren Roeigenootschap de Boegballen (2015).

Vragen of opmerkingen? Reageer nu!

Klik hier om te reageren


Deze pagina is het laatst bewerkt op 25 maart 2020 om 13:13.

Bronnen: geen

Ga naar de inhoud