Delftse Studenten Wedstrijd Zeilvereniging Broach (D.S.W.Z. Broach) in Delft
Broach is de enige studentenwedstrijdzeilvereniging in Nederland, het is de vereniging voor Delftse studenten die willen wedstrijdzeilen en zowel voor de beginnende wedstrijdzeiler als de professionele is er een plek binnen Broach. Bij Broach heeft eigen boten die de leden zelf verzorgen, zo zijn er drie J22’s, één SB20 en twee RS500’s. Studenten kunnen bij Broach lid worden om betaalbaar te kunnen wedstrijdzeilen, wat een dure sport kan zijn. Wedstrijdzeilen op de boten van Broach doe je alleen niet alleen, daar is een team voor nodig. Daarom heeft Broach ook de mogelijkheid om met elkaar te verbinden door middel van doordeweekse borrels, maandelijkse activiteiten en een wintersport. Daarnaast biedt Broach ook de mogelijkheid om je op persoonlijk vlak te ontwikkelen in commissies, wat kan variëren van een activiteitencommissie tot een sponsorcommissie of tot een trainingscommissie. Elk jaar organiseert Broach ook de Slag om Delft op de Zuidkolk in Delft, waar teams vanuit heel Nederland zich voor in kunnen schrijven om te matchracen tegen elkaar.
Informatie over Delftse Studenten Wedstrijd Zeilvereniging Broach (D.S.W.Z. Broach)
Hieronder vind je de informatie die wij hebben gekregen van het bestuur van Delftse Studenten Wedstrijd Zeilvereniging Broach (D.S.W.Z. Broach). Mocht je vragen hebben over onderstaande informatie, of zie je dat bepaalde informatie niet meer klopt, horen wij dat graag in de reacties onderaan de pagina
Naam vereniging: | Delftse Studenten Wedstrijd Zeilvereniging Broach (D.S.W.Z. Broach) |
Activiteiten: | Wedstrijdzeilen |
Aantal leden / teams: | 170 |
Datum opgericht: | 28 augustus 2002 |
Plaatsnaam: | Delft |
Website: | website |
Geschiedenis van de vereniging
De D.S.W.Z. Broach is opgericht, in het begin toen de vereniging nog naamloos was onder de naam ‘Wedstrijdzeilen TUDelft’, (vanwege het competitieve karakter dat nagestreefd wordt en vanwege de toenmalige hoofdsponsor: de Technische Universiteit Delft) met als doel het wedstrijdzeilen op het hoogste niveau onder studenten te promoten en te faciliteren. Er waren al snel veel studenten die het project steunden en Broach had hierdoor na een korte tijd 150 leden.
Met ondersteuning van de TU Delft resulteerde in de aankoop van twee J22 kielboten, de NED 1230 en NED 1231, in 2004. Heliushaven in Hellevoetsluis werd gekozen als de eerste thuishaven voor Broach. In 2005 werd de vloot uitgebreid met de J22 NED 1365. In datzelfde jaar wordt voor het eerst de “Slag om Delft” gevaren, een matchrace midden in Delft op de Zuidkolk, die tot op heden elk jaar wordt gevaren.
In datzelfde jaar nemen drie teams deel aan het WK J22 in Medemblik, waar goede resultaten neer worden gezet. In 2006 wordt de vloot uitgebreid met de eerste Dart 18 catamaran, die beschikbaar wordt gesteld door de klasse organisatie. In 2008 volgt de tweede Dart 18, de NED 892, en wordt de NED 1230 vervangen door de NED 1514. In 2009 komen daar nog twee Lasers bij en verhuist de J22 en Laser vloot van de Heliushaven in Hellevoetsluis naar het Braassemermeer. In 2010 werd de NED 1231 verkocht, waarna de NED 1455 is aangekocht. De J22-vloot van Broach is sindsdien niet meer aangepast, dus tot heden wordt er nog met gepaste trots gevaren op de NED 1365, de NED 1455 en de NED 1514. Eind 2011 ging de eerste Dart 18 weer terug naar de klasse organisatie. In november 2012 werd vervolgens de vloot uitgebreid met een spectaculaire F18. Met ondersteuning van de Nederlandse Dart 18 klasse is er door vele giften van haar leden in 2015 weer een tweede Dart 18 binnen Broach, de NED 675/1784. Deze Dart 18 vaart met twee zeilnummers omdat de rompen waar de boot uit bestaat oorspronkelijk van twee andere boten komen. Eind 2017 zijn er meerdere boten uit de vloot verdwenen, zo is een Dart 18 weer teruggegeven aan de klasseorganisatie, zijn de twee Lasers en de F18 verkocht. In 2018 zijn daar weer een paar boten voor teruggekomen; twee RS500’s, de NED 777 en de NED 1020 en een SB20, de NED 3340.
Doel van de vereniging
Broach wil Delftse studenten motiveren en ondersteunen om te wedstrijdzeilen. Dit doet zij door boten in wedstrijdstaat aan te bieden en samen met de leden te onderhouden. Om leden op niveau te krijgen of te houden, heeft Broach een trainingscommissie die het doel heeft om het wedstrijdzeilniveau van de vereniging zo hoog mogelijk te houden. Leden worden verbonden door Broach door de activiteitencommissie die elke maand activiteiten organiseert en er is elke week een borrel waar alle leden heen kunnen komen.
Prestaties
Broach doet aan alle Nederlandse klasse evenementen mee waarin Broach een boot heeft, dit zijn dus de J22 klasse, de SB20 klasse en de RS500 klasse. Er worden altijd sterke prestaties neergezet, waarvan een hoogtepunt van de laatste tijd het Europees Kampioenschap van de J22 in 2018 is. Ook is er bijvoorbeeld in 2017 op het WK een 4e, 6e en 10e plek behaald.
Verbonden aan
Broach is verbonden aan de VNSZ Nestor, een overkoepelende organisatie voor studentenzeilverenigingen in Nederland. Niet alleen binnen deze organisatie, maar ook op het water heeft Broach vaak erg nauw contact met al haar “zusjes”: RSZV De Zeil, ASZV Orionis, ALSZV De Blauwe Schuit, US Histos, GSZ Mayday, NSZV De Loefbijter, DZ Euros, WSZV Aqua, ESZV Boreas, MSZV Lagakari.
Vragen of opmerkingen? Reageer nu!